Russian (CIS)Ukraine

Мало кому відомо, що багато великих людей позитивно відносилися до татуювань. Одні, наприклад, геніальний Альберт Ейнштейн, суворий Йосип Сталін і великий Микола II, накололи їх собі ще в молодості і залишили на все життя. Інші виводили свої тату перед якою-небудь серйозною подією. Наприклад, принц Чарльз і президент Кеннеді - перед весіллям. А маршал Франції Бернадотт знищив татуювання «Смерть королям!» перед тим, як сам зійшов на шведський трон.


Ви теж вирішили зробити тату, щоб прикрасити своє тіло, а спочатку більше хочете дізнайся про це? Що ж, осмілюйтеся! А ми допоможемо і розповімо:)1. Чи потрібно підготуватися до нанесення татуювання?

За два дні до тату (і два дні після) не пийте алкоголь, не вживайте будь-які наркотики або ліки для полегшення болю перед сеансом татуювання, так само це стосується аспірину і легкого алкоголю. Всі перераховані засоби сприяють погіршенню якості малюнка. Аспірин також знижує здатність згущування крові, що значно уповільнить загоєння татуювання.


2. За якими критеріями обирати салон і майстра?

Запам'ятайте, що найкраще робити татуювання в салоні (тату-салоні, салоні краси або професійній тату-студії). Так більше упевненості в якості, тому що салони періодично проходять перевірку СЕС, а також там працюють відомі або просто перевірені досвідчені майстри. Роблячи татуювання в салоні, Ви практично повністю застраховані від неякісної роботи, оскільки салони переживають за свою репутацію і відгуки. Роблячи татуювання вдома, Ви позбавляєтеся будь-яких гарантій, і лише надійні рекомендації або відоме Ім'я майстра може Вам гарантувати добрий результат. Якщо тату-майстер Вам не знайомий, і Ви його знайшли не по надійній рекомендації, а за дешевою ціною в оголошенні, то татуювання вдома або в малоприємному приміщенні краще не робити! Хоча ця справа смаку:)
Сам процес нанесення тату не повинен стати для Вас нервуванням, а навпаки - приємною подією. Будучи в салоні, озерніться, зверніть увагу на чистоту навколо, на обстановку. Вам повинно бути комфортно і спілкування з майстром не має напружувати.

ВАЖЛИВО: Попросіть майстра показати своє портфоліо перш, ніж він зробить вам татуювання!


3. Як саме наноситься татуювання?

Коли Ви оберете малюнок з каталога, який найбільш Вас вразив, майстер своїми досвідченими руками прикладе цей малюнок (або його копію) на шкіру, щоб позначити контур або намалює контур сам. Потім наведе, цей контур тату-машинкою. Фарбу вибраного кольору  наливають в одноразовий "ковпачок", і в нього опускаються тоненькі голочки машинки, якими і наколюється тату. Це іноді болюча, а іноді практично і не відчутна процедура - залежить від місця нанесення татуювання. У першому випадку можна знеболити анестезуючою маззю.


4. Який повинен бути догляд за татуюванням?

По закінченню (десь пару годин), потрібно зняти пов'язку, і промити це місце проточною теплою водою. Тільки не витирайте - тату повинне самостійно висохнути або можна обережно промокнути одноразовою серветкою.
Прискорить загоєння обробка татуювання двічі на день акуратне змазування спеціальним кремом або маззю, які повинен порадити майстер.
Скоринка з'явиться через 2-3 дні після процедури і залишиться до остаточного загоєння. Позбавлятися самостійно від скориночки,яка лущиться не можна - потрібно почекати, поки сама загоїться. Якщо з'явиться свербіння, у жодному випадку не чешіть, і не здирайте скоринку - це може пошкодити татуювання. Таке «задоволення» триває приблизно 7-10 днів. В цей час не можна відвідувати ніяких тренувань, доведеться забути про лазню, солярій і сауну. Також радимо почитати наші рекомендації по загоєнню на цій сторінці - догляд за тату...

Після загоєння татуювання проводиться корекція.


5. Які тату не варто робити?

Я думаю, не потрібно пояснювати, що краще робити татуювання, значення яких ви знаєте. Існує ціла група татуювань, нанесення яких на тіло небажано. Це може бути красивий напис з хитромудрих ієрогліфів або містичне зображення, яке може нести або змістовно непотрібне Вам навантаження або взагалі бути несприятливим вісником, в невідомій вам культурі (релігії). Прочитати більшість ієрогліфів і різних містичних символів зможуть далеко не всі, але все ж таки вони щось означають, і несуть певну енергетику. Бажано, щоб енергетика символу була позитивною, а татуювання приносило успіх. Практично будь-який ієрогліф або езотеричний символ можна знайти в Інтернеті і дізнатися про нього все, а потім уточнити цю інформацію у тату-майстра перед нанесенням. Для тих хто не вірить в енергію тату і вважає що татуювання не впливає на її володаря, також важливо знати значення татуювання, щоб воно не виявилося копією кримінальної наколки. Подібні збіги є дуже великою рідкістю, та і у в'язницях вже все не так  суворо на сьогодні ,за тату все рідше "запитують", але все ж таки... Адже історично так склалося, що наколки із злодійського світу – це як  візитка або автобіографія її володаря, де кожен "крап" - це ціле значення. Знаюча людина в ув'язненні не розпитує співбесідника про минуле і хто він "по життю", оскільки все написано мовою татуювання. Тюремні традиції, що суворо дотримують значення наколок вже проходять, тому  навіть в місцях "відбування" обирати і сприймати значення багатьох татуювань - ця справа добровільна. І взагалі, не кожне татуювання має щось означати! Багато татуювань(малюнків) взагалі нічого не означають, і їх можна наділяти якимось своїм сенсом. А можна сенсом і не наділяти - просто сподобалася!

Якщо вирішили зробити татуювання - звертайтеся в тату-салон, де працюють професіонали своєї справи, досконально знаючі таємницю більшості зображень і написів.


6. Які татуювання популярні зараз?

Сьогодні вже нікого не потрібно переконувати, що переглядання звичайного фільму або фільму з 3D ефектом - це абсолютно різні речі за сприйняттям. Зараз 3D надзвичайно розповсюджене явище, і  нанести об'ємний малюнок на тіло клієнта - це лише майстерність професіонала і ваше бажання. Так,  зараз дуже модно робити 3D тату із об'ємністю зображення і популярні татуювання в подібних високохудожніх стилях: портрет і реалізм. Це довга, кропітка і досить дорога робота, але це вже буде не просто тату, а тату з ВЕЛИКОЇ БУКВИ. Це буде зображення, що викликає у тих, що оточують, бажання доторкнутись -  настільки воно здається одночасно і живим і нереальним. Люди, , що зробили таке тату, пишаються, що носять на своєму тілі справжній витвір мистецтва!
Також досить розповсюдженими впродовж довгих років є  зображення всіляких візерунків, хитрих переплетінь, із закругленими паралельними лініями, які виконуються в самоанському стилі трайбл, що дійшов до нас з далеких островів Полінезії.
Красиво виглядають Кельтські татуювання, що складаються з різних спіралей, ліній і всіляких петельок, утворюючих незвичайний орнамент і символізуючих, як правило, цикл життя, яке не закінчується. Ці орнаменти сьогодні популярні і в основному наносяться на передпліччя, іноді на груди або спину, або ж навколо гомілки.
Стабільний попит мають ієрогліфи з різного роду побажаннями здоров'я, щастя і повного гаманця. Хоча це ніби і застаріло, і здається несучасним, але за попитом вони залишаються в числі перших. Подібну популярність мають тату різних виразів на латині або наколювання імен. І якщо, звичайно, це зроблено не як у сусіда по камері «доцента», з відомої комедії «Джентльмени удачі», який вирішив написати ім'я «КОЛЯ» у себе на лобі :) то майстерно нанесене ім'я, яке може бути виконане в різних стилях, завжди користувалося і сьогодні має попит у більшості клієнтів.