Полінезія та Маорі  - Тату салон, Київ: татуювання, реалізм

Полінезія та Маорі 

Биомеханика и Органика 
Біомеханіка і органіка 
30.06.2019
Орнаментал (Ornamental) 
Орнаментал, орнаменти (Ornamental) 
01.07.2019
Полинезия и Маори 

Давно не новина, що батьківщиною татуювань є остров’яни, які наносили на свої тіла різні знаки і символи, що свідчили про їх соціальне становище, статус і взагалі практично все їх життя було розписане у вигляді тату.

Зародилося це мистецтво на Полінезійських островах, куди входить велика група інших островів (Таїті, Гаваї, острів Пасхи та ін). Власне, звідси і з’явилася назва полінезійських татуювань, які не втрачають популярність і по сьогоднішній день.

Унікальність полінезійських татуювань полягає в тому, що зображення складається з складних переплетень, хитромудрих орнаментів, які являють собою багатокомпонентний малюнок. Кожне окреме тату має своє значення. Більш того, навіть елементи тату наділені сакральним змістом.

У давні часи обов’язки майстра тату виконували жерці. А сам процес нанесення міг займати досить часу і «клієнту» часто доводилося жити в будинку жерця, багато молитися. До того ж, нанесення чергового татуювання на тіло було схоже на таїнство, священний обряд, до якого допускалися не всі – багато натільних малюнків мали право наносити вождь племені, його рідня, воїни, у решти членів племені була присутня невелика кількість тату.

На сьогоднішній день кількість татуювань в полінезійському стилі не регламентується будь-якими правилами. А завдяки багатій флорі і фауні Полінезії вибір ескізів настільки великий, що кожен може вибрати собі відповідне татуювання. Найпопулярнішими зображеннями вважаються:

  • акула – священна тварина, покликана захищати свого власника; дарує силу і владу;
  • черепаха – сімейний символ, знак родючості і гарного здоров’я;
  • ящірка – знак надприродної сили;
  • місяць – жіночий символ, що означає родючість, достаток і багатство;
  • сонце – символ життя і вічності.
  • скат – оберіг від негативу, а також знак привабливості і внутрішньої сили;
  • спіраль – символ, що позначає нове життя, зміни, надію.

Крім традиційного стилю Полінезія, існує ще один – маорі. Племена маорі назвали нанесення татуювання словом «мокко» і підходили до цього процесу дуже відповідально. У більшості випадків тату маорі наносилися на обличчя для відлякування ворогів. Для цього використовували різні інструменти, від ножів до акулячих зубів і кісток птахів. Чоловіки покривали такими малюнками практично все обличчя, і чим більше елементів було нанесено, тим краще для статусу.

Полінезійські татуювання наносили і продовжують наносити представники обох статей. Цікавий факт, що жінки племені прикрашали свої губи татуюваннями, щоб продовжити таким чином молодість і зберегти красу. Для полінезійського стилю підійде будь-яка частина тіла, важливо тільки підібрати правильний ескіз.

 

Полінезія та Маорі 

 

Цікава і корисна інформація в статті «Про татуювання важливо знати!»

Якщо ще є питання, тоді подивіться «ВІДПОВІДІ»

Чи запишіться до майстра «КОНТАКТИ»

 

Полінезія та Маорі